avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Uniunea expertilor tehnici judiciari
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Uniunea expertilor tehnici judiciari

Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?
Cel mai recent răspuns: Valeriu Greceanu , Expert judiciar 21:09, 26 Septembrie 2009
valeriugreceanu a scris:
Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?

In Bucuresti suntem un grup de initiativa care dorim acest lucru.
e departe Tulcea insa exista drumuri asa ca daca ma primiti ma alatur si eu
valeriugreceanu a scris:
Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?

Noi intentionam sa facem o asociatie a expertilor agreati pe langa Curtea de Apel Bucuresti.
De ce nu faceti acelasi lucru pentru Curtea de Apel teritoriala ?
Ideea este excelenta cu conditia ca sa nu existe vreo asemanare intre aceasta Uniune si actualul Corp al Expertilor Tehnici din Romania.
Ultima modificare: Vineri, 25 Septembrie 2009
Ioan Ciobanu, Expert judiciar
cioan a scris:

Ideea este excelenta cu conditia ca sa nu existe vreo asemanare intre aceasta Uniune si actualul Corp al Expertilor Tehnici din Romania.

multumesc pentru apreciere. nu cunosc ce statut are acest corp insa prin aceasta uniune ar trebui sa ne aparam interesele si sa fim uniti

Alte discuții în legătură

Taxa anuala pentru expert contabil Daniela04 Daniela04 Buna ziua! As dori sa va intreb daca in calitate de expert contabil activ, trebuie sa mai platesc taxa anuala de 400 lei, avand in vedere faptul ca in luna ... (vezi toată discuția)
Atribuirea calitatii de expert evaluator Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Ma gandeam sa incep si eu niste cursuri de a deveni expert evaluator in domeniul imobiliar si in evaluarea intreprinderilor. Se merita oare? Imi ... (vezi toată discuția)
Refuz expertiza contabila Mirela Durnea - Expert contabil Mirela Durnea - Expert contabil Care este procedura de urmat in cazul refuzului unei expertize contabile in urma numirii de catre Tribunal, datorita neactualizarii listei expertilor contabili ... (vezi toată discuția)