Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Uniunea expertilor tehnici judiciari
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Uniunea expertilor tehnici judiciari

Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?
valeriugreceanu a scris:
Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?

In Bucuresti suntem un grup de initiativa care dorim acest lucru.
e departe Tulcea insa exista drumuri asa ca daca ma primiti ma alatur si eu
valeriugreceanu a scris:
Ce parere aveti de infiintarea unei uniuni a expertilor tehnici judiciari? Ne-am putea mari in acest fel onorariile sau confortul in munca de expert tehnic?

Noi intentionam sa facem o asociatie a expertilor agreati pe langa Curtea de Apel Bucuresti.
De ce nu faceti acelasi lucru pentru Curtea de Apel teritoriala ?
Ideea este excelenta cu conditia ca sa nu existe vreo asemanare intre aceasta Uniune si actualul Corp al Expertilor Tehnici din Romania.
Ioan Ciobanu, Expert judiciar
cioan a scris:

Ideea este excelenta cu conditia ca sa nu existe vreo asemanare intre aceasta Uniune si actualul Corp al Expertilor Tehnici din Romania.

multumesc pentru apreciere. nu cunosc ce statut are acest corp insa prin aceasta uniune ar trebui sa ne aparam interesele si sa fim uniti