Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit specific si impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit specific si impozit pe profit

Buna ziua,
Doresc sa stiu daca este corect calculul impozitului specific si al impozitului pe profit avand in vedere ca societatea are activitate de baza cod CAEN 4711 si activitati secundare coduri CAEN 5630,5510,5610
Impozitul specific se calculeaza separat pentru hotel, restaurant , bar conform formulor de calcul. Fac suma si acesta reprezinta impozitul specific total. Apoi pentru comert cu amanuntul voi calcula impozitul pe profit tinand cont strict de veniturile si cheltuielile aferente activitatii de comert.
Pentru un calcul corect trebuie tinuta evidenta contabila cu venituri si cheltuieli separat pentru fiecare unitate in parte ????
Va multumesc,

O zi buna