Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Nu imi da fiscalul pentru masina!
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Nu imi da fiscalul pentru masina!

Buna ziua,am achizitonat o masina opel asta g de la un binevoitor facand contract de vanzare cumparare urmand sa imi fac R.A.R pentru a putea scoate cartea masinii pe Romania.
Apoi iam dat copii de pe cartea masinii,brief mare si mic si factura Germania tradusa urmand sa imi dea fiscalul ceea ce nu s-a intamplat.
Respectivul nu mai raspunde la telefon de 2 zile si acum mi-a blocat si nr. de telefon si nu mai pot sa il sun.
Cum as putea sa imi recuperez si eu fiscalul?
Daca amiabil nu solutionati,analizati varianta notificarii oficiale a vanzatorului cu obligatia depunerii certificatului fiscal si a fisei de radiere auto-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta de judecata