Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

doresc sa stiu daca,pot, fiind locuitor al municipiului slatina , pot beneficia de prevederile acestei legi.(pensionare anticipata ) mentionez ca sunt de sex masculin , nascut in data de 27.08.1954 si avand o vechime in munca de 27ani si 10 luni, grupa a-I de munca 5ani,11 luni si grupa a doua 3ani.5 luni. va multumesc.
Nu indepliniti conditia de stagiu complet(35).
Daca indeplineati aceasta conditie la acest moment erati pensionar la limita de varsta(62 ani si 6 luni).