Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna dimineata!Va rog ajutatima si pe mine cu un raspuns.
De la data de 1 august am decis sa ma intorc la servici pentru a beneficia de acel stimulet de insertie,ideea e ca intre timp mii sa oferit un alt loc de munca cu mai multe beneficii de cat actualul!
Intrebarea mea este:cum as putea renunta la vechiul loc de munca pentru a incepe la noul loc fara a pierde acel stimulent de insertie?
Va multumesc
gabrielaCraciun26 a scris:

....
Intrebarea mea este:cum as putea renunta la vechiul loc de munca pentru a incepe la noul loc fara a pierde acel stimulent de insertie?
Va multumesc

Simplu : data incetarii vechiului c.i.m. trebuie sa coincida cu data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.
Multumesc pentru raspuns..
Inca o intrebare...eu acum sunt angajata la 8 ore..la noul loc de munca o sa fiu cu 2 ore,afecteaza cu ceva chestia asta?trebuie sa fiu angajata neaparat cu 8 ore pentru a putea beneficia in continuare de stimulent?
Durata timpului de munca - norma intrega sau timp partial - mentionata in c.i.m. nu afecteaza dreptul de a beneficia de stimulentul de insertie.