Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adaosuri la salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adaosuri la salariu

act aditional la CIM - salariul minim + un coeficient de 0,75 % din vanzari .....
cum se inregistreaza acest coeficient ( ados la salariu ) care practic est variabil , poate fi si 0 lei, poate fi si 1000 lei ?
se retin cotizatii ?
ce se trece in cartea de munca ?
intra in calculul pensiei , indemnizatiei de crestere copil , somaj?
:hugall:
multumesc