Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Finantare ONG de catre o primarie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Finantare ONG de catre o primarie

Poate o primarie sa aloce fonduri din bugetul local unui ONG? In ce conditii?
Va rog sa cititi legea nr. 350/2005 privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activități nonprofit de interes general.