Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare zi decretată libera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare zi decretată libera

Lucrez la buget iar in ziua decretată libera adica pe 14.08.2017 am fost liber după serviciu.Intrebare : trebuie sa recuperez ziua respectiva prin prestarea de ore suplimentare?
Problema este discutabila .... in opinia mea, trebuie sa recuperati , atat timp cat nu ati fost in CO sau in concediu medical..
Multumesc pentru opinie.