Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatie cu buldoexcavatorul pe drumuri publice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatie cu buldoexcavatorul pe drumuri publice

pot conduce pe drumurile publice un buldoexcavator cu permis cat b si calificare de masinist utilaje?
Admin, administrator
Bună ziua!

Aveți nevoie de un curs de buldoexcavatorist și de autorizație ISCIR în acest sens.
Buna ziua! conform carei legi si articol se poate circula cu un excavator pe drumurile publice? Multumesc!