Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Autorizare ISCIR
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Autorizare ISCIR

Pot obtine autorizatie de operator buldo excavator de la ISCIR daca am cursul facut in Italia?
Daca detineti autorizatie emisa de catre institutia italiana (ISCIR) sau dovada emisa de firma care a organizat cursul de absolvire in Italia, puteti merge cu aceasta la ISCIR teritorial din judetul dvs. si dupa caz, primiti autorizatie pentru prestare activitate in Romania.
De mutat discutia in sectiunea de forum ssm-protectia muncii.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Am făcut cursul pentru Mașinist pentru mașini de terasament și de unde pot obține autorizația pentru buldo-exavator...... am și permis auto doar categoria B....aștept un răspuns ,va mulțumesc..
Autorizatia ISCIR se obtine prin firma care a organizat cursul in urma unui test.
Nu mai postati in discutii deschise anterior pentru a nu obliga pe cei care doresc sa comenteze, sa reciteasca tot ceea ce s-a scris deja. Deschideti o discutie noua.