Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Concediu medical-TBC
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Concediu medical-TBC

Sunt angajata pe perioada determinata-1sept-31 aug-2017. Din data de 21 iunie figurez ca internat in sectia Pneumologie-TBC, pana la data de 21 aug. Contractul de munca expira la 31 aug....ce ma sfatuiti sa fac? Nu pot reincepe serviciul( 14 Iulie -titularizare-nu am fost, 4Sept-suplinire-nu voi merge deoarece mai am tratament 4 luni.....acasa, si nu am adev de clinic sanatos de la MF sau MSpecialitate la dosar). Ce drepturi am? Fara un venit stabil e foarte greu...Va multumesc anticipat
Buna seara! Si eu sunt in aceeasi situatie...cum ati rezolvat?după expirarea contractului cine preia plata medicalelor?Multumesc
Nimeni. Am reusit sa ma pensionez pe caz de boala, gradul 2- pe prioada de un an.