Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajata însărcinată, inchidere firma la cerere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajata însărcinată, inchidere firma la cerere

Am anunțat la firma ca sunt însărcinată si m-au înștiințat inițial ca au decis încetarea contractului de munca, ulterior m-au anunța ca daca nu sunt deacord cu încetarea CMI prin acordul părților vor recurge la procedura de închidere a societății si mutarea activității acesteia pe o firma nou infiintata. Va rog sa îmi spuneți daca este legala concedierea si se se poate face in acest sens.
CristinaAT, utilizator
in ziua in care semnati noul cm semnati si demisia ca sa fiti acoperita . acum ce sa zic in romania se poate orice nu au voia sa va dea afara nici sa inchida firma dar e romania....