Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua...va rog sa ma lămuriți in legatura cu o problema ...mama mea vrea sa faca succesiunea dupa moartea parintilor...sunt 6 frati dintre care 1 mort...2 dintre ei nu vor sa fac...ce este de facut in situatia asta???
In alta ordine de idee mama mea are rol la primarie pe numele ei de peste 30 de ani pe terenul unde este asezata casa parinteasca , poate sa isi faca acte pe ce detine in prezent fara succesiune sau fara frati?? Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc mult...
Daca părinți mei au rol la primarie pe numele lor si il platesc de peste 30 de ani , nu pot sa isi faca acte cu uzucapiune?? Fara succesiune??

-editare citat mesaj anterior-
Admin, administrator