Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plângere ITM Sibiu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plângere ITM Sibiu

Buna ziua. Am semnat pe 18.08 un contract de mediere cu Focus Invest Recruitment din Sibiu . Am fost amanati pe diverse motive cum ca nu am avea dosarul complet , lipsindu ne cazierul. Am trimis si cazierul , ulterior spunandu ne alte scuze prin telefon. Am vorbit de o eventuala reziliere a contractului si de a ne da inapoi banii , au fost de acord spunandu ne ca ori venim si semnam si primim banii prin mandat , ori prin fax trimitem cererea de reziliere. Am sunat astazi si au spus ca nu se ocupa ei de bani ci departamentul juridic. ( un nr cu taxa inversa de 1.28 € pe minut ) la care nu am sunat evident. In situatia asta mai sunt persoane. Ce este de facut pe cale legala pt a ne recupera banii ? Si daca lucreaza ilegal sa oprim asta.
Depuneti o sesizare la ITM si , totodata, la Politie/Parchet.
Din pacate nu am reusit sa recuperam banii sau sa facem ceva in privinta asta...dar nu imi vine sa cred ca inca le merge
Cornel Vasile, Consilier juridic
Ati depus sesizare ?

Daca da, ce raspuns ati primit?