Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... card sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

card sanatate

Ce demersuri trebuie facute pentru obtinerea cardului de sanatate de o persoana pensionara careia nu ia fost eliberat si care a verificat deja existenta acestuia,el nefiind eliberat in sistem.Multumesc.
Sa se adreseze Casei de Asigurari de Sanatate.
S-a adresat deja Casei de Asigurari de Sanatate Mehedinti,care a verificat existenta cardului ,acesta nefiind eliberat si a fost sfatuita sa mai astepte,persoana are nevoie de card plecand in strainatate,i sa eliberat doar o adeverinta valabila 3 luni pentru doctorul de familie.