Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare grădiniță minor fără acordul tatălui
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare grădiniță minor fără acordul tatălui

Buna ziua,

In cazul de autoritate parinteasca comuna cu domiciliul minorei (5 ani) la mama, aceasta din urma poate schimba gradinita copilului fara acordul tatalui?

Multumesc pentru raspuns!
Admin, administrator
Dnule avocat, mai curand as zice ca domnul sa formuleze/sa depuna/sa inainteze, nu "sa predea" o plangere penala! Mai departe va citez: "Daca copilul se afla la adresa respectiva, iar mama nu va ingradeste dreptul la vizita, va sugerez sa incercati sa mediati conflictul" Ziceti?Dar ce "conflict" mai identificati dnule avocat spre a fi mediat? Sfanta Nascatoare!