Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Notificare privind comercializarea suplimentelor ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Notificare privind comercializarea suplimentelor alimentare preambalate

Buna ziua! Pentru comercializarea suplimentelor alimentare preambalate este nevoie de o notificare de la Institutul de Bioresurse Alimentare sau sunt suficiente doar certificatul de conformitate si buletinul de analize?
george-neagu, moderator