Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... chiria pentru spatiu
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

chiria pentru spatiu

Buna ziua! Se poate dormi sa nu ,este o ilegalitate daca am o canapea si dorm in spatiul pe care l am inchiriat pe un an de zile unde totodata functioneaza o cafenea? Tin sa precizez ca in contractul de inchiriere nu este precizat cum ca nu e voie sa folosesc in acest scop spatiul dar proprietarii ma preseaza cum ca ar fi o problema daca vine politia,dar politia a venit in control.
~ Conținut șters la cerere ~
Sunt in calitate de administrator,si da exact din acest scop seara intind o canapea acolo pentru a asigura si paza spatiului.Multumesc!
adno, utilizator
* seara raman acolo pentru siguranta spatiului deoarece nu an instalat camera de supraveghere sau alarma.
adno, utilizator