Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata cu cardul?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata cu cardul?

Buna ziua,
cum se procedează la plata cu cardul?
Cum se plateste TVA-ul ?

Multumesc frumos.
Daca va referiti la TVA defalcat, platile cu cardul vor fi foarte paguboase pentru numerarul firmei, pentru ca valoarea TVA-ului va pleca din contul curent.
Madalin Ioan a scris:

Daca va referiti la TVA defalcat, platile cu cardul vor fi foarte paguboase pentru numerarul firmei, pentru ca valoarea TVA-ului va pleca din contul curent.

Va multumesc frumos.