avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata cu cardul?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata cu cardul?

Buna ziua,
cum se procedează la plata cu cardul?
Cum se plateste TVA-ul ?

Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: gavriladaniela06@gmail.com , utilizator 16:03, 22 Septembrie 2017
Daca va referiti la TVA defalcat, platile cu cardul vor fi foarte paguboase pentru numerarul firmei, pentru ca valoarea TVA-ului va pleca din contul curent.
Madalin Ioan a scris:

Daca va referiti la TVA defalcat, platile cu cardul vor fi foarte paguboase pentru numerarul firmei, pentru ca valoarea TVA-ului va pleca din contul curent.

Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Split tva, compensare de pe o zi pe alta Catalin VP Catalin VP Buna ziua, Se poate compensa tva-ul split de pe o zi pe alta ? (vezi toată discuția)
Factura incasata cu chitanta sau fara? Mihai223 Mihai223 O PFA neplatitoare de TVA, care presteaza servicii, factureaza catre un client SRL / PFA. Exista contract intre cele doua entitati in care se stipuleaza si ... (vezi toată discuția)
Cash direct din bancomat gdec gdec Salutare la toti! Poate s-a mai discutat, dar eu nu am gasit nimic acum, asa ca intreb si eu: patronul retrage numerar cu cardul firmei din bancomat de pe ... (vezi toată discuția)