Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident auto, vinovatul fără RCA. Ce altă opțiune ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident auto, vinovatul fără RCA. Ce altă opțiune am să recuperez dauna în afară de instanța civilă?

Mi-am găsit mașina lovită rău în parcare. Vinovatul a fugit dar l-am găsit. Nu are RCA. Ce altă opțiune am să recuperez daună în afară de judecată pe civil?????
Admin, administrator
Evenimentul se incadreaza in categoria accidentelor de circulatie. Vinovatul neavand asigurare RCA trebuie sa va adresati FPVS pentru despagubire. Daca vi se refuza plata despagubirii sau oferta de despagubire este nesatisfacatoare trebuie sa va adresati instantei.
ing. Ioan Ciobanu