avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj

La procesul de partaj al apartamentului se ia in considerare si sursa banilor cu care a fost achitat apart devenind astfel proprietari?
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 18:03, 2 Octombrie 2017
Da puteti face dovada ca ati avut o cota de contributie mai mare sau exclusiva la dobandirea masei partajabile.
Sunt avute in vedere sumele de bani investite la plata pretului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj dupa divort sictiran sictiran Divortul s-a pronuntat cu acordul partilor si incredintarea copiilor mamei. Apartamentul este bun comun cu contributia exclusiva a sotului insa, ... (vezi toată discuția)
Partaj dridina dridina buna ziua .inainte de casatorie am avut un apartament achitat integral pe care l-am vandut in timpul casatoriei si cu banii obtinuti , plus credit bancar am ... (vezi toată discuția)
Actiune in revendicare? ContSters277797 ContSters277797 In ce conditii o actiune de partaj se poate transforma in actiune in revendicare? Cazul in care doresc o parere are ca obiect partajarea unui apartament ... (vezi toată discuția)