Forum Discuţii juridice Executare silită Juridic
Discuție deschisă în Executare silită

Juridic

Buna ziua .Este a doua luna când mi se retine din salariu (1450 se retine 400)Nu știu și nu am primit citație in proces .Am fost anunțată de contabilul firmei la care lucrez că am reținere pe salariu prin ordin executoriu .Suma reținută este foarte mare ținând cont că locuiesc cu chirie.Ce pot face ?Aceste firme de recuperare pot reprezenta o persoana juridica(banca)?Începând cu data de 04.04.2016 conform deciziei ICCJ 9/2016 ,nu au aceasta calitate.Ce ma sfatuiti sa fac si care sunt pasii de urmat?Aceasta hotarare de executare silita am gasit-o pe internet. Pot ataca in instanta aceasta executare silita?Cu multumiri Hartagan Doina -Dosar2016 din 17.03.2016
încuviinţare executare silită

Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2123/278/2016
Data dosar:
Instanta:
Judecătoria Petroșani
Departament:
Civil
Obiect:
încuviinţare executare silită
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond
Parti proces

BIROUL EXECUTORULUI JUDECĂTORESC LADARIU ANGHEL
Petent
S.C. EOS KSI ROMANIA S.R.L. CU SEDIUL PROCESUAL ALES
Creditor
HARTAGAN DOINA
Debitor

Sedinte

Sedinta din data de 24.03.2016 la ora 11:00
Complet: C. VI. civil - cc
Admite cererea
DISPUNE: Admite cererea de încuviinţare a executării silite formulată de Biroul Executorului Judecătoresc Ladariu Anghel. Încuviinţează executarea silită prin toate modalităţile prevăzute de lege, a titlului executoriu reprezentat de Contract de credit nr.RC14641696291 din 30.11.2005, încheiat între RAIFFEISEN BANK S.A. şi Hartagan Doina pentru recuperarea sumei de 9244,63 lei, reprezentând împrumut nerestituit, dobândă, penalităţi de întârziere, stabilite prin titlul executoriu, la cererea creditorului EOS KSI ROMÂNIA SRL, în calitate de mandatar, împotriva debitorului Hartagan Doina. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică azi, 24.03.2016.
Incheiere de executare silita 1611/2016 din 24.03.2016
Da, puteţi face contestaţie la executare. Mergeţi urgent la un avocat.

Succes!