Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Acte plastifiate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Acte plastifiate

Sunt valabile actele plastifiate?
Exista dispozitii concrete care prevad ca anumite documente plastifiate isi pierd valabilitatea
Despre ce documente este vorba ?
Certificat de nastere
Buna seara,
mergeti la primaria la care v-a fost inregistrata nasterea si schimbati-l.
Nu mai este valabil prin plastifiere.
Prin plastifiere,certificatul de nastere a pierdut calitatea si dreptul de a mai fi utilizat
Depuneti la serviciul de stare civila documentul plastifiat si solicitati eliberarea unui nou document
Contract casa tiplat..unde il pot schimba?