Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie de întreținere student
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie de întreținere student

Buna ziua,am o nelamurire va rog sa ma ajutati.Dupa divort tatal copilului a fost obligat la plata pensiei alimentare pana la varsta de 26 de ani intru-cat copilul era la facultate.Dupa al doilea an de studiu si-a intrerupt studiile pe un an de zile dupa care si-a continuat.Itrebarea mea este ca pe perioada de intrerupere a studiilor copilului nu i se cuvine pensia alimentara?si pe perioada vacantelor?Va multumesc de raspuns,
Buna ziua,
Pe perioada intreruperii NU dar pe perioada vacantelor DA intrucat vacantele fac parte din procesul de invatamant!