Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna ziua.Parintii mei au murit in Germania,dar locuinta se afla pe teritoriul Romaniei?
Succesiunea poate fii pornita de sora mea in Germania?
Cum pot afla de un testament,probabil lasat de parintii mei.
Va multumesc anticipat
Ioan Heigl
Buna ziua,
1. Succesiunea se porneste in Romania la un notar care are biroul pe raza judecatoriei pe a carei raza au avut ultimul domiciliu defunctii.
2. De un testament aflati printr-o cerere la camera notarilor publici.
Multumesc
Ultimul domiciliu lor avut in Germania,dar locuinta se afla in RO.Aceasta problema ma roade
Buna ziua,
Ultimul domiciliu din Romania.
Multumesc