avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto pentru mașini cumpărate de mai ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto pentru mașini cumpărate de mai mult de 5 ani

Buna ziua. Este adevarat ca NU se mai poate recupera taxa auto pentru masinile inmatriculate cu mai mult de 5 ani in urma? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: cristian A. , utilizator 09:11, 2 Noiembrie 2017
Bună ziua,

Nu este adevărat. În acest caz dreptul de a cere restituirea nu s-a prescris.
Aveți detalii în acest articol și în cele la care se face trimitere prin link-urile pe care le conține:
www.avocatnet.ro/articol_466...
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de prima inmatriculare gril81 gril81 Va rog mult de tot daca poate sa-mi spuna si mie cineva daca mai pot recupera TAXA AUTO la un autoturism inmatriculat in decembrie 2008,nu am recuperat nimic ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare auto danutz01 danutz01 Am achizitionat un autoturism SH in luna octombrie 2008 din Germania , pe care l-am inmatriculat in Romania in luna decembrie 2008.La acea data am platit o ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto AlicAmadeus AlicAmadeus Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea problema. Am auzit de la un prieten ca este posibil sa recuperez tax[quot]a auto care a fost ... (vezi toată discuția)