Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto pentru mașini cumpărate de mai ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto pentru mașini cumpărate de mai mult de 5 ani

Buna ziua. Este adevarat ca NU se mai poate recupera taxa auto pentru masinile inmatriculate cu mai mult de 5 ani in urma? Multumesc !
Bună ziua,

Nu este adevărat. În acest caz dreptul de a cere restituirea nu s-a prescris.
Aveți detalii în acest articol și în cele la care se face trimitere prin link-urile pe care le conține:
www.avocatnet.ro/articol_466...
Multumesc!