Forum Discuţii juridice Executare silită Nedumerire contestatie executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Nedumerire contestatie executare silita

Buna ziua!

Se da urmatoarea situatie: se primeste instiintare de la bej pt infiintarea popririi. Este specificat ca fiind creditor ULTIMO Portfolio Investment -atat - ( contract credit Provident din 2010 - datorie prescrisa).
In cadrul contestatiei - adauga si Provident la intimati sau doar Ultimo Portfolio si BEJ?
In plus, nr dosarului de executare din instiintare difera de cel de pe portalul instantei. "Eroare umana" sau pot exista 2 dosare diferite? (desi dosarul specificat pe instiintare NU EXISTA pe nici in portal).

Multumesc pentru ajutor!
Completare: ce are executatul silit e o adresa catre el si una catre angajator.

"Prin prezenta ..... s-a procedat la infiintarea popririi asupra veniturilor pe care le incasati de la tertul poprit bla bla".