avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare administrator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare administrator

administratorul unei firme poate fi angajat ca patron (cf. COR),fara studii superioare?
Cel mai recent răspuns: vlad.aurelia , utilizator 14:55, 25 Ianuarie 2011
netu_ologu a scris:

administratorul unei firme poate fi angajat ca patron (cf. COR),fara studii superioare?

Intrebarea cred ca este putin gresita.
Un administrator cu siguranta nu poate fi angajat PATRON nici daca are doctorat ;)
Un patron poate avea fuctia de administrator doar cu studii superioare, este administrator prin actil constitutiv al societatii dar poate fi angajat ca director functie pentru care nu sunt obligatorii studiile superioare
COR 131503
Patron unitate alimentatie publica
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)


in COR exista ca ocupatie patron de firma transporturi fara conditie de studii
Fac mea culpa. Nu stiam ca exista functia de patron..
Personal imi suna bine.
Patron m-as angaja si eu.;)
buna ziua si LA MULTI ANI ! revin cu intrebarea: pot angaja administratorul pe functia cond. intreprindere mica patron(girant) in transporturi si telecomunicatii cod COR 131601? sau pe functia cond. activitate de transport rutier cod COR 122675? trebuie conditii de studii?

Alte discuții în legătură

Post de conducere cu studii sau fara studii superioare robertsega32 robertsega32 Exista vreo prevedere legala sau vreo norma ITM care sa ma oblige sa angajez pe un post de conducere (sa zicem, un responsabil cu parcul auto, sau un sef de ... (vezi toată discuția)
Cor lulita lulita am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune ,sistem bologna fara a mai continua master ,cum pot fi incadrata conform COR,pot avea ... (vezi toată discuția)
Studii superioare sau medii ptr ... corina.trandafir corina.trandafir Ptr functia de administrator societate comerciala sau director societate comerciala imi trebuiesc mai nou studii superioare???pt ca stiu ca acum vreo 2-3 ani ... (vezi toată discuția)