avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare administrator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare administrator

administratorul unei firme poate fi angajat ca patron (cf. COR),fara studii superioare?
Cel mai recent răspuns: vlad.aurelia , utilizator 14:55, 25 Ianuarie 2011
131601-Conducator intreprindere mica patron (girant) in transporturi si comunicatii
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

122675 Conducator activitate de transport rutier
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

opinie personala se utilizeaza
in practica se poate ca administratorul unei persoane juridice sa aiba si functia de manager general chiar si cu studii medii
Poate avea oricare din functiile specificate in functie de ce considera necesar dar pentru oricare nu este neaparat studii superioare.
Se face un contract de munca normal sau un contract de management?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Post de conducere cu studii sau fara studii superioare robertsega32 robertsega32 Exista vreo prevedere legala sau vreo norma ITM care sa ma oblige sa angajez pe un post de conducere (sa zicem, un responsabil cu parcul auto, sau un sef de ... (vezi toată discuția)
Cor lulita lulita am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune ,sistem bologna fara a mai continua master ,cum pot fi incadrata conform COR,pot avea ... (vezi toată discuția)
Studii superioare sau medii ptr ... corina.trandafir corina.trandafir Ptr functia de administrator societate comerciala sau director societate comerciala imi trebuiesc mai nou studii superioare???pt ca stiu ca acum vreo 2-3 ani ... (vezi toată discuția)