Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare administrator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare administrator

administratorul unei firme poate fi angajat ca patron (cf. COR),fara studii superioare?
131601-Conducator intreprindere mica patron (girant) in transporturi si comunicatii
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

122675 Conducator activitate de transport rutier
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

opinie personala se utilizeaza
in practica se poate ca administratorul unei persoane juridice sa aiba si functia de manager general chiar si cu studii medii
Poate avea oricare din functiile specificate in functie de ce considera necesar dar pentru oricare nu este neaparat studii superioare.
Se face un contract de munca normal sau un contract de management?