avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contoar gaz
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contoar gaz

Buna ziua
Mi s-a înlocuit contoarul de gaze pentru verificare tehnica ,după verificare m-a chemat la sediul Distrigaz sa-mi spună ca sigiliu nu este de fabrica ,au apus ca trebui sa plătesc un prejudiciu de 12000 RON sau duce dosarul la judecată
Le-am transmis ca contoarul nu îl am in curte si nu am cunoștințe și prin urmare am solicitat sa anunțe poliția ,nu mai zic ca la 170 m2 am factura de gaze in jur de 1500 RON pe luna pe timp de iarna ,la care mi s-a spus ca nu are cum sa cheme poliția ca nu are nici o dovada ca cineva a schimbat sigiliul
Ce pot face in aceasta situație ?
Menționez ca persoana care m-a chemat era de la biroul recuperări creanțe.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:20, 9 Noiembrie 2017
Daca nu puteti solutiona amiabilramane sa analizati oportunitatea atacarii in instanta a PV contraventie intocmit de operatorul economic care a dispus inlocuirea si verificarea contorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme contoar gaze Vcristian Vcristian Buna ziua Mi s-a înlocuit contoarul de gaze pentru verificare tehnica ,după verificare m-a chemat la sediul Distrigaz sa-mi spună ca sigiliu nu este de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, mama mea a cumparat o garsoniera in anul 2019. urmand ... Erika Soll Erika Soll Buna ziua, mama mea a cumparat o garsoniera in anul 2019. Urmand sa isi faca contract de furnizare gaze. Afland ulterior ca acest control se efectueaza la ... (vezi toată discuția)
Contor gaze defect Veronica_ Veronica_ Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie: apartament nou, cumparat in 2017 de la un dezvoltator. Contoarele de gaz erau montate. Dupa cumparare a ... (vezi toată discuția)