Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... se plateste impozit in Romania pe suma obtinuta din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

se plateste impozit in Romania pe suma obtinuta din vanzarea unui teren in Bulgaria?

Buna ziua,
am vandut un teren agricol in Bulgaria.
Terenul este obtinut prin mostenire, nu cumparare (nu stiu daca are importanta).
Acolo NU se plateste impozit si nici alte taxe pe suma obtinuta din vanzarea terenurilor.
In Romania trebuie sa platesc acest impozit?
Ce alte taxe mai trebuiesc platite, unde si in ce baza?
Multumesc

Exista acorduri contra dublei impozitari, dar aceste acorduri sunt complicate.