avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Titlu de proprietate / Extras CF
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Titlu de proprietate / Extras CF

Daca am extras CF mai este necesar sa solicit Titlu de proprietate?
Cel mai recent răspuns: FLORIN FLOREA , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 08:34, 4 Decembrie 2017
Titlul de proprietate se elibereaza daca terenul a facut obiectul legilor proprietatii..legea 18/1991 legea 1/2000..247/2015

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este necesar titlu de proprietate pe un teren aflat inscris in cartea funciara din 1988? dania_992001 dania_992001 Buna seara. In 1988 s-a inscris in cartea funciara dreptul de proprietate asupra casei+gradinii de la tara a mamei mele si a unchiului meu. In 1994 cand a ... (vezi toată discuția)
Art.27 pct.2 legea 18/1991 Minodora Sorian Minodora Sorian Buna ziua. Poate uza cumparatorul unui teren in baza unui contract de vanzare-cumparare incheiat in anul 2000, de prevederile art.27 pct.2 din Legea 18/1991? ... (vezi toată discuția)
Acte de succesiune... valensia valensia Imi spune si mie cineva de ce Notarul refuza sa faca succesiunea pentru mama pentru un pamint cu CF pe bunicul dinspre mama, in conditiile in care am depus ... (vezi toată discuția)