Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... modificari in apartament
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

modificari in apartament

Am facut modificari in apartament acum 30 de ani cind s-a construit blocul. Blocul este pe structura de grinzi si stilpi din beton, iar peretii, tot restul din BCA. Nu am umblat la structura de rezistenta. Pe vremea aceea nu se punea problema autorizatiilor. Acum sint pasibila de probleme in legatura cu modificarile la care nu am autorizatii? La un eventual control?
Modificarile pe care le-ati facut ar trebui sa se regaseasca intr-un proiect de ctii. care sa modifice proiectul initial al apartamentului dvs. pentru a-l putea inscrie in carte funciara.
Gasiti aici lucrarile ce pot fi efectuate fara autorizatie de ctie. :
www.avocatnet.ro/articol_375...
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca