avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE - MAJORARE SALARIU IN PREAVIZ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE - MAJORARE SALARIU IN PREAVIZ?

Dupa cum am fost anuntati, salariul brut va creste la 1900 din 01.01.18. Am o salariata care si-a dat demisia si va sta in preaviz cele 20 de zile lucratoare. Problema mea este urmatoarea...daca sta 20 de zile in preaviz intra in anul 2018. Ii mai fac act aditional de marire a salariului cu toate ca ea si-a dat demisia in Decembrie? Sau o las cu salariul vechi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:54, 8 Decembrie 2017
I se va mari salariul de la 01.01.2018.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil Alexandra Ilie Alexandra Ilie Buna ziua, O salariata a avut suspendat CIM pt crestere copil in februarie anul 2018 pana in decembrie anul 2019 si care nu a dorit sa se intoarca mai ... (vezi toată discuția)
Legislatie onicico onicico Anul trecut salariul minim a fost de 1450lei.De la 1 ianuarie 2018 s-a mărit.Angajarea mea s-a facut in noiembrie 2017 cu 1450.Nu ar fi trebuit să primesc un ... (vezi toată discuția)
Modificare ccm( negocieri salariale) Johnny.1918 Johnny.1918 Ccm s-a modificat la 01.01.2018, acum se duc negocieri salariale prin care se solicita marirea salariului si alte revendicari, toate ar fi trebuit sa intre in ... (vezi toată discuția)