Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE - MAJORARE SALARIU IN PREAVIZ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE - MAJORARE SALARIU IN PREAVIZ?

Dupa cum am fost anuntati, salariul brut va creste la 1900 din 01.01.18. Am o salariata care si-a dat demisia si va sta in preaviz cele 20 de zile lucratoare. Problema mea este urmatoarea...daca sta 20 de zile in preaviz intra in anul 2018. Ii mai fac act aditional de marire a salariului cu toate ca ea si-a dat demisia in Decembrie? Sau o las cu salariul vechi?
I se va mari salariul de la 01.01.2018.