avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISALIL NU BATE CU REALITATEA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISALIL NU BATE CU REALITATEA

Asistentul personal, mama bonavului, intra in cic cu data de 15.10.2016, iar cf dispozitiei cim ul este suspendat pentru o perioada de 1 an si 11 luni, adica pana la data de 15.10.2018. Cu luna Dec 2016, tatal bolnavului devine asistent personal in locul mamei ( aceasta, conform legii 448 art.36 al.2 nemaiputand detine calitatea de asistent personal) , in REVISAL suspendarea este facuta ptr perioada de valabilitate a certificatului de incadrare in grad de handicap, adica 18.03.2016-15.03.2017, data de final a suspendarii , in acest caz nu mai coincide cu dispozitia... ce trebuia facut, in principal in revisal? Suspendarea, incetarea suspendarii urmata de incetarea contractului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:44, 13 Decembrie 2017
Din 15.03.2017 nu s-a mai operat în Revisal?
corect
În acest caz, trebuia operata prelungirea suspendarii sau încetarea suspendarii, după caz.
Ultima modificare: Miercuri, 13 Decembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract determinat Elena Micu Elena Micu Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta,am un angajat incadrat pe asistent personal al persoanei cu handicap grav,are cim pe determinat din data de ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare dupa cic ContSters60781 ContSters60781 Buna ziua, Imi puteti spune ce am de facut pentru o angajata ce a fost in CCC, si se intoarce maine, dupa cei 2 ani (intregi)? Mai intai, banuiesc ca am ... (vezi toată discuția)
Revisal carmengabriela carmengabriela Doresc sa stiu daca mai are cineva probleme cu inregistrarea contractelor de munca ale asistentilor personali pe durata determinata, care se prelungesc in ... (vezi toată discuția)