Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISALIL NU BATE CU REALITATEA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISALIL NU BATE CU REALITATEA

Asistentul personal, mama bonavului, intra in cic cu data de 15.10.2016, iar cf dispozitiei cim ul este suspendat pentru o perioada de 1 an si 11 luni, adica pana la data de 15.10.2018. Cu luna Dec 2016, tatal bolnavului devine asistent personal in locul mamei ( aceasta, conform legii 448 art.36 al.2 nemaiputand detine calitatea de asistent personal) , in REVISAL suspendarea este facuta ptr perioada de valabilitate a certificatului de incadrare in grad de handicap, adica 18.03.2016-15.03.2017, data de final a suspendarii , in acest caz nu mai coincide cu dispozitia... ce trebuia facut, in principal in revisal? Suspendarea, incetarea suspendarii urmata de incetarea contractului?
Din 15.03.2017 nu s-a mai operat în Revisal?
corect
În acest caz, trebuia operata prelungirea suspendarii sau încetarea suspendarii, după caz.
Cornel Vasile, Consilier juridic