avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu aferente vechimii in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu aferente vechimii in munca

Buna ziua

M-am angajat pe 1 noiembrie 1989 si de atunci am muncit neintrerupt. La o vechime de 28 de ani la cate zile de concediu de odihna am dreptul? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 15 Decembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru sectorul privat : minim 20 de zile lucratoare.

Daca lucrati in sectorul bugetar , 25 de zile lucratoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in munca cipanu cipanu potrivit carei legi zilele de concediu de odihna se majoreaza la 25 daca vechimea in munca este de peste 10 ani? (vezi toată discuția)
Spor vechime in zile de concediu andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 BUNA ZIUA, DACA AM O VECHIME CE DEPASESTE PUTIN PESTE 10 ANI, NR ZILELOR DE CONCEDIU ESTE TOT 21 ? SAU 25? (in ce art. din lege se specifica acest lucru?) ... (vezi toată discuția)
Zile de concediu aferente vechimii MirelaDorobantu MirelaDorobantu Buna ziua M-am angajat pe 1 noiembrie 1989 si as vrea sa stiu la cate zile de concediu am dreptul într-un an. Eu stiam 26, dar mi s-a spus de la HR ca ar ... (vezi toată discuția)