Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu aferente vechimii in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu aferente vechimii in munca

Buna ziua

M-am angajat pe 1 noiembrie 1989 si de atunci am muncit neintrerupt. La o vechime de 28 de ani la cate zile de concediu de odihna am dreptul? Multumesc
Pentru sectorul privat : minim 20 de zile lucratoare.

Daca lucrati in sectorul bugetar , 25 de zile lucratoare.