avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am acceptat oferta de angajare, dar nu mai vreau sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am acceptat oferta de angajare, dar nu mai vreau sa plec din firma curenta.

Am accepta o oferta de angajare, dar acum nu mai vreau sa plec din cauză că mi s-a mărit salariul in compania curenta. Ce as putea sa fac ? As putea fi tras la răspundere din cauza asta ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:35, 21 Decembrie 2017
Ati semnat ceva ?
Ati anuntat ca renuntati la oferta?
Cornel Vasile a scris:
Nu am semnat nimic. Încă nu.

Ati semnat ceva ?
Ati anuntat ca renuntati la oferta?

Atunci nu prea aveti ce sa patiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragerea unei oferte de munca de catre angajator gilmobil gilmobil Buna ziua, As dori sa stiu ce se poate face in cazul in care un angajator isi retrage(nu mai onoreaza) oferta facuta unui potential candidat. O ... (vezi toată discuția)
Desfacere contract de munca costev costev Buna ziua, Am fost anuntat de sef ca doreste sa plec din companie si ca vrea sa-mi dau demisia. Nu mi-a dat nici un motiv desi am incercat sa aflu care e ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de muna/va rog frumos sa ma ajutati PatriP PatriP Buna seara, Sunt angajata la o banca si am anuntat acum o saptamana ca vreau sa plec dar la insitentele directoarei nu mi-am depus demisia imediat ( a vrut ... (vezi toată discuția)