Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa activitate frizerie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa activitate frizerie

Vreau sa ma angajez intr.un salon si sa inchiriez scaun....de ce firma am nevoie sa imi deschid? multumesc!
george-neagu, moderator
Puteti sa va autorizati ca pfa dar va trebui sa prezentati la registrul comertului acte doveditoare ale pregatirii sau calificarii in domeniul respectiv.
Veti solicita autorizarea pe codul caen 9602 coafura si alte activitati de infrumusetare Aceasta clasa include: -activitati de spalare a parului, aranjare si tuns, coafat, vopsit, nuantat, ondulat, indreptat si activitati similare, pentru barbati si femei -barbierit si aranjarea barbii -masaj facial, manichiura si pedichiura, machiaj etc.