avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reglementari legislative privind stocurile de materii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reglementari legislative privind stocurile de materii prime?

Care sunt noile reglementari legislative privind stocurile de materii prime? Multumesc anticipat!!!
Ultima modificare: Vineri, 5 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 11:13, 8 Ianuarie 2018
Daca va referiti la Legea nr. 217/2016 privind diminuarea risipei alimentare , aceasta a fost suspendata pana la 30.06.2018.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reduceri comerciale ulterioare mirela123456 mirela123456 Cum se procedeaza conform noilor reglementari, daca o reducere comerciala se primeste ulterior materiei prime, iar materia prima mai exista in stoc partial si ... (vezi toată discuția)
Reglementari specifice ContSters228970 ContSters228970 Reglementarile specifice sunt reglementarile interne ale societatii sau sunt reglementari prin legi sau ordonante? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie IrinaMisu IrinaMisu Mi-am reluat activitatea profesionala, dupa concediu de crestere copil, in 2015 inainte de implinirea varstei de 1 an a copilului meu. De atunci, pana in ... (vezi toată discuția)