avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se face cererea pt intabularea casei .
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se face cererea pt intabularea casei .

cererea de intabulare se poate face fara un avocat?daca da cum se face .?exista o cerere tip ?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 09:34, 8 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In mod normal, o face notarul unde ati perfectat actul de proprietate, dar o puteti face si dvs personal, prezentandu-va la Biroul de Cadastru si Publicitate imobiliara, cu documentele necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Clarificare legala. ContSters118550 ContSters118550 un amic care detine cu acte legale o propietate doreste sa cedeze intrego in favoarea mea - fara pretenti - cedare la dreptul de proprietate . ce act legal se ... (vezi toată discuția)
Apartament in indiviziune dariad dariad Situatia este urmatoarea: eu si fratele meu mostenim in indiviziune un apartament cumparat acum 10 ani de tatal nostru. La sfarsitul Certificatului de ... (vezi toată discuția)
Lipsa dosar cadastral mireamirela mireamirela Buna ziua! Cum se poate proceda pentru vanzarea unui apartament, pentru care dreptul de proprietate este deja intabulat in cartea funciara colectiva si ... (vezi toată discuția)