Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se face cererea pt intabularea casei .
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se face cererea pt intabularea casei .

cererea de intabulare se poate face fara un avocat?daca da cum se face .?exista o cerere tip ?
In mod normal, o face notarul unde ati perfectat actul de proprietate, dar o puteti face si dvs personal, prezentandu-va la Biroul de Cadastru si Publicitate imobiliara, cu documentele necesare.