Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselaciune online
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselaciune online

Il pot denunta pe cumparator daca am trimis un colet in UK si nu a mai virat bani in cont?Am trimis coletul cu Posta Romana!Am primit un mail ca domnul din UK a facut plata la banca de 4300 ron!dar acesti bani vor fi transferati in cont doar cand voi trimite mail la banca cu o poza ca am trimis coletul si cu awb ul!timp de doua zile am primit cate un mail ca si cum bani au fost procesati ca vor fi transferati in cont in cel mai scurt timp!Nimic..coletul deja a ajuns in UK si eu u am primit bani in cont..ce spuneti au sanse sa recuperez suma care trebuia sa o t ransfere/?am convorbirea toata pe whatsapp cu lel..ajutati ma va rog!
Astept mesaje de la voi!
Asa am patit eu la fel la fel am trimis un tel dar am avut inspiratie sa sun la banka care afirma ca mi-a virat am cautat pe net nr de tel si banca nu avea acel nr de cont nu exista asa ca am facut cale intoarsa la colet norcul meu ca nu ajunsese la avion
Ce spuneți poate ridica acel colet dacă i am greșit numele?și nu are nici un număr de telefon a lui.
Salut! Si eu am patit aceeasi situatie. Am trimis un laptop si nimic. Dar din cate am aflat este roman si din Ploiesti. Inca mai caut, nu ma las pana nu il prind eu sau politia nu ma intereseaza cum.