Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Radiere ipoteca
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Radiere ipoteca

Buna seara! Am facut si eu un credit prima casa cu ipoteca de gradul 2 in favoarea bancii Raiffeisen. Banca Intensa San Paolo a solicitat o cerere de radiere a ipotecii care dureaza foarte mult. Sustin ca asteapta avizul de FNFCIMM iar eu nu primesc niciun raspuns la solicitarile pe mail si nici la numarul de fix nu raspunde nimeni. Stiu ca aceasta radiere se face intre cele 2 banci dar as vrea sa stiu ce pot face eu personal ca sa grabesc acest proces. Sa merg la banca Intensa si la sediul FNGCIMM? Multumesc anticipat.
Este vorba despre birocratia fiecarei banci la care trebuie adaugat si termenul de corespondenta