Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum schimb prenumele
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum schimb prenumele

Am doua prenume și as vrea ca primul: Ionica sa îl schimb în Ioana sau sa renunț definitiv la el. Cum procedez? Care ar fi varianta mai ușoară?
Pe cale administrativa si cu un motiv intemeiat va adresati la primarie Evidenta persoanelor si veti afla procedura .
Exista persoane autorizate care sa ma ajute sa intocmeasca documentele in locul meu? multumesc!