Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbarea prenumelui
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbarea prenumelui

Cum Pot schimna prenumele din Ionica in Ioana? Exista persoana juridica (avocat) care sa se ocupe de acest lucru?
Nu aveți nevoie de avocat . Se schimba pe cale administrativă. Va adresați primăriei care V a eliberat certificatul de naștere cu o cerere
A se reține că cererea trebuie motivată, justificați de ce doriți schimbarea numelui.
Dacă nu vă descurcați, puteți contracta serviciile unui avocat să vă reprezinte.
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat