Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbarea prenumelui
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbarea prenumelui

Am doua prenume: primul este Ionica as putea sa îl schimb în Ioana sau sa renunț la el. Cum procedez? Care e varianta mai simpla?
Se face pe cale administrativa cu cerere/intocmire dosar la M. de Intern
exista cumva persoane autorizate care sa ma ajute sa intocmesc documentatia, sa depuna actele?