Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie 600 dezvoltatori imobiliari
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie 600 dezvoltatori imobiliari

Buna ziua! Un dezvoltator imobiliar persoana fizica( nu PFA) trebuie sa depuna declaratia 600?
george-neagu, moderator
Activitatea desfasurata de un dezvoltator imobiliar persoana fizica este o activitate independenta iar veniturile obtinute sunt tratate din punct de vedere fiscal (impozit pe venit, contributii sociale obligatorii, obligatii declarative) drept venituri din activitati independente. Daca anul trecut ati depasit plafonul de 22800 lei, veti depune d600.
Va rog sa cititi si alte precizari de la adresa [ link extern ]
Multumesc frumos!