Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cheltuieli cu deplasarea
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cheltuieli cu deplasarea

Pe ce cont se inregistreaza dispozitia de incasare(banii ramasi din cheltuielile cu deplasare) a salariatului intors din deplasare?
Cand acordati banii se face 542=5311 (5121)
Cand faceti justificarea .... 6xx (4xx) = 542
Si cand se returneaza banii, daca nu sunt justificati in totalitate, 5311 (512) = 542
Multumesc pentru raspuns! Nu m-am exprimat chiar corect,dar m-am grabit!