avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cheltuieli cu deplasarea
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cheltuieli cu deplasarea

Pe ce cont se inregistreaza dispozitia de incasare(banii ramasi din cheltuielile cu deplasare) a salariatului intors din deplasare?
Cel mai recent răspuns: Development01 , utilizator 12:09, 15 Ianuarie 2018
542
Cand acordati banii se face 542=5311 (5121)
Cand faceti justificarea .... 6xx (4xx) = 542
Si cand se returneaza banii, daca nu sunt justificati in totalitate, 5311 (512) = 542
Multumesc pentru raspuns! Nu m-am exprimat chiar corect,dar m-am grabit!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deconturi de cheltuiala grecuanamaria grecuanamaria ma puteti ajuta cu privire la inreg dec de cheltuiala? care sunt inregistrarile care se fac? va multumesc (vezi toată discuția)
Cash direct din bancomat gdec gdec Salutare la toti! Poate s-a mai discutat, dar eu nu am gasit nimic acum, asa ca intreb si eu: patronul retrage numerar cu cardul firmei din bancomat de pe ... (vezi toată discuția)
Achitare facturi prin card bancar adriana_ramona adriana_ramona Daca se achita facturi prin cardul bancar aferent contului curent al firmei cum este corect a se inregistra : 581=5121, 5311=581, 401=5311; sau direct ... (vezi toată discuția)