Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata contributii salariati cu timp partial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata contributii salariati cu timp partial

Buna ziua, Pentru salariatii cu timp partial respectiv 2 ore si 4 ore, cum se
calculeaza suma de plata pentru CAS si CASS? Suma calculata la salariul
de 1900 ron pentru un program de 8 ore este mai este mai mare decit salariul de incadrare pentru T.P. insemnind ca angajatul respectiv trebuie sa aduca bani de acasa pentru plata contributiilor. Deducerea personala de baza este aceeasi la T.P ca si pentru timp intreg? Cu multumiri
george-neagu, moderator