Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii pentru program de 2 sau 4 ore
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii pentru program de 2 sau 4 ore

Revin la intrebarea anterioara pentru plata contributiilor pentru programul de munca cu T.P.2 sau 4 ore.Conform Ordonantei 79 se platesc la nivelul salariului minim pe tara.Ori la un contract de munca cu T.P(475 ron pentru un program de 2 ore} raportat la salariul minim pe tara, contributiile calculate depasesc veniturile. Ce este de facut? Multumesc
george-neagu, moderator
Da, ori angajatul vine cu bani de-acasa, ori ii faceti contract de 8 ore, ori isi mai cauta alte job-uri care adunate sa faca 1900 lei.
elenazan, utilizator