Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratii ong 2017
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratii ong 2017

ONG neinregistrat TVA, in anul 2017 a avut livrari de marfuri catre Elvetia pentru care, extracomunitar ,s-a platit TVA cf.cu legislatia elvetiana. Ce declaratie se depune la ANAF si daca ONG este obligat in aceasta situatie sa se inregistreze in scopuri TVA?
george-neagu, moderator