avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratii ong 2017
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratii ong 2017

ONG neinregistrat TVA, in anul 2017 a avut livrari de marfuri catre Elvetia pentru care, extracomunitar ,s-a platit TVA cf.cu legislatia elvetiana. Ce declaratie se depune la ANAF si daca ONG este obligat in aceasta situatie sa se inregistreze in scopuri TVA?
Ultima modificare: Miercuri, 17 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Tva si taxe elvetia sevenx sevenx Buna ziua, Va cer ajutorul in urmatoarea problema. SRL neplatitor de TVA, neinscris in reg operatorilor intracomunitari (se incadreaza in plafon) doreste ... (vezi toată discuția)
Plafon/tva vasi_2010 vasi_2010 Buna ziua, Am vazut ca pt comertul intracomunitar, plafonul maxim al cifrei de afaceri anuale de la care esti obligat sa te inscrii ca si platitor TVA este de ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392b pentru pfa cornelia radoi cornelia radoi buna ziua! sotul meu este pfa in sistem real,am depus declaratia 220 pe anul 2011 si tocmai ce am aflat despre declaratia 392B(e neinregistrat in scopuri de ... (vezi toată discuția)